Görüntü İşlemede Likid Lens Teknolojisi

Görüntü İşlemede Likid Lens Teknolojisi

Görüntü İşlemede Likid Lens Teknolojis

Dünya çapındaki işletmeler otomasyon teknolojisine yönelik artan talebi ifade ederken, endüstriyel görüntü işlemeyi en önlerde karakterize ediyorlar. Bu talep nedeniyle, görüntü işleme sistemleri çok hızlı inovasyonlarla mükemmele doğru devamlı evrim geçiriyor.

Bu gerçekliğin en önemli "odak"larından biri de lensler. Yüksek kaliteli bir lens, günümüzün görüntü işleme sistemlerinin ihtiyaç duyduğu tüm temel görsel özellikleri iyileştirebilir. Ancak, yalnızca sıvı lensler milisaniyeler içinde autofocus yeteneği sağlayabilir.

Sıvı Lensler Daha Hızlı, Daha Hassas Görüntü İşlemenin Anahtarı Olabilir

Otomasyon sistemleri, algılama ve ölçme gibi temel işlevleri yerine getirmek için görsel kontrol bileşenlerine güvenir. Hızlı hareket eden ortamlar, bu temel görevleri daha da zorlaştırır ve hız, iş hacminde sınırlayıcı faktördür.

Görüntü İşlemede Likid Lens Teknolojis

*Omron V430F Kod okuyucu ve F430F Görüntü sensörü dahili likid lens ile çalışır.

Likid lensler, kullanıcıların netlik düzlemini benzeri görülmemiş bir hızla değiştirmelerine olanak tanır. Yalnızca likid lenslerin sağlayabileceği çeşitli performans avantajlar, en gelişmiş motorlu lenslerden bile çok daha hızlı ve verimli olma potansiyeline sahiptirler.

Bazı avantajlar şunları içerir:

  • Motorlu lenslerin nazaran herhangi bir aşınma ve yıpranma olmaksızın milyarlarca çalışma döngüsünün potansiyel işlevsel ömrü;
  • Oldukça düşük maliyet ve zaman yatırımıyla mevcut sistemlere daha verimli hale getirme kapasitesi;
  • Özel uygulamalarda sapmalarda ve alan derinliğinde önemli azalma.

Likid lenslerin en çekici ve hızlı uygulaması?

Barkod okuma gibi birden fazla mesafeye odaklanmayı gerektiren uygulamalarda ve nesnelerin boyutu veya lensten uzaklığı düzensiz olduğunda, likid lensler daha hızlı ve daha az hatayla çalışır. Şüphesiz, mühendisler faydalarını fark ettikçe artan sayıda amaca yönelik sistemlerde konuşlandırılacaklar.

Görüntü İşlemede Likid Lens Teknolojis

* Omron FHV7 Smart kamera sabit focuslu, motorise fokuslu ve likid lensli modelleri opsiyon olarak sunar.

** Likid lens ile 59 mm den 2000 mm ye autofokus mümkündür.

Yorum Bırakın