ZG2 Lazer Profil Sensörü

ZG2 Lazer Profil Sensörü

Profil ölçümü için daha kolay ve daha doğru
Öğret ve Devam Et

  • Her türlü ürünün yükseklik ve genişlik ölçümlerini aynı anda yüksek hassasiyetle sunuyor. Hassas - 5 µm çözünürlük (3 mm / 631 piksel)

ZG2, ölçüm yapmanın zor olduğu malzemeler ve yüzeyler üzerinde kesin profil ölçümü sağlar.
Renk, malzeme ve şekile bakılmaksızın kararlı ölçüm

Basit kurulum

Tak ve çalıştır! Sadece sensör kafasını ve kontrolörü bağla.

Çok çeşitli ölçüm öğeleri (18 ölçüm tool)


Basitleştirilmiş Sensör Kafa Ayarı

“Kurulum düzeltme fonksiyonu” otomatik olarak sensör kafasını hedefle hizalamak için ayarlamalar yapar. Fonksiyon, referans düzlemi ve kurulum sırasında ortaya çıkan sensör kafası eğimi arasındaki boşluğu ortadan kaldırır ve sonuçta, sensör kafasının kurulumu sırasında ayarlama için harcanan süreyi önemli ölçüde azaltır.


Sezgisel ayar

Temel ayar sadece üç adım gerektirir. Omron'un benzersiz arayüzü, son derece basit bir işlemle algılama performansını en üst düzeye çıkarır.

Ekran görüntüleri simüle edilmiştir.

İki veya daha fazla noktanın eşzamanlı ölçümü

Ölçümler eşzamanlı olarak bir profilden seçilen sekiz adete kadar ölçüm noktası için yapılabilir, böylece gerektiğinde farklı denetlemeler yapılabilir. Ölçüm öğeleri, amaçlanan amaca göre kenar genişliği, yükseklik, eğim, adım ve kesit alanı dahil olmak üzere 20 öğe arasından seçilebilir.

Aktif Pozisyon Kompanzasyon Kontrolü

Konumlandırma ve zorlama, konumlandırmanın zor olduğu hedefler için bile otomatik olarak düzeltilir. Bu, sabit hat içi ölçümün yapılmasına yardımcı olur.

Veri Depolama ve Eğilim Analizi

Kolay kullanıcı arayüzü sayesinde kurulum ve çalışmada hızlı adaptasyon ve revizyon mümkündür. Dahili LCD monitörü gerçek zamanda ölçüm sonucunu gösterir.

Ölçüm değerlerini ve profil verilerini depolamak için bir veri depolama birimi şimdi mevcuttur.
Veriler bir PC'den bir hafıza kartından veya seri iletişimden yüklenebilir ve üretim geçmişini yönetmek, eğilimi izlemek veya kusurları analiz etmek için kullanılabilir.

ZG2 Lazer Profil Sensörü Uygulamaları