ZW Konfokal Fiber Deplasman Sensörü

ZW Konfokal Fiber Deplasman Sensörü

Tüm Malzemelerde Mesafe ve Pozisyon Ölçümü Gerçekleştirebilen Ultra Kompakt Deplasman Sensörü

Deplasman Sensörleri, üretimde yüksekliklerin, kalınlıkların ve diğer boyutların temassız ölçümlerinde vazgeçilmezdir. Ancak, onları sisteme adapte etmek her zaman sorunlara yol açmıştır. ZW Konfokal Fiber Deplasman Sensörü, bu problemleri geleneksel lazer deplasman ölçüm sensörleri ile mümkün olmayan şekillerde çözmektedir.

ZW serisi Sensörler, elektriksel / manyetik gürültüye karşı kompakt boyutu, hafifliği ve montaj alanı sorunlarını çözmek için ideal kılan diğer özellikleri sağlar.

Ve OMRON’un yeni konfokal prensibi, operasyon kontrolü için gerekli olan ölçüm çözünürlüğünü sağlar.

ZW Serisi, farklı malzemeler ve eğim toleransı arasındaki sapmalar gibi lazer deplasman ölçüm sensörleri ile gelen sorunları çözer. Geleneksel lazer deplasman sensörlerine göre açılı, eğimli ve parlak yüzeylerin daha yüksek çözünürlüklü ölçümlerini sağlar.

Ultra yüksek doğruluk: +/- 0.8 μm

İnce tasarım sadece 24 × 24 mm'dir. Sadece 105 gr ağırlığındadır. Bu inanılmaz kompakt boyut geleneksel lazer deplasman sensörlerinde elde edilemedi. Herhangi bir nesne, onlara dik olarak monte edilen sensör ile ölçülebilir.

Herhangi bir malzeme veya farkı renkteki nesneleri aynı konumda ölçebilirsiniz. Açısal yüzeylerden etkilenmeden parlak yüzeylere sahip nesneler için bile yüksek çözünürlüklü ölçümü mümkün kılar.

Sensör kafası tasarımı, elektronik ve manyetik gürültülü ortamlarda bile güvenilir çalışma sağlar. Elektronik komponent içermeyen kompakt sensör kafası, kurulum için gerekli alan, karşılıklı girişim, elektrik/manyetik parazit ve ısınma sorunlarını ortadan kaldırır.

Konfokal Tekniğinin Faydaları

Ölçüm noktasında tutarsızlık yok

Geleneksel lazer deplasman sensörü ile, ölçülen nokta ve nokta boyutu, yüksekliğe göre değişir. Bu, yansıma ve eğim nedeniyle konumun yüksek çözünürlükle ölçülemediği zamanlar olduğu anlamına gelir. Beyaz ışıklı konfokal deplasman sensörü ile ölçüm noktası, ölçüm aralığındaki herhangi bir konumda aynı kalır, böylece hassas ölçümler her zaman yapılabilir.

Fiber Konfokal Sensör Geleneksel Ölçüm Sistemlerine Göre 8 Kat Daha Küçük

Bu sayede dar yerlerde uygulanması çok daha kolay ve yan yana montaj gerektiren durumlarda sizi birçok zorluktan kurtarıyor.

Dar alan ve duvar ile ölçüm

Geleneksel bir lazer deplasman sensörü dar bir tüpün iç kısmını veya küçük bir çöküntüün yüksekliğini ölçtüğünde, duvar genellikle yansıyan ışığı engeller ve sensörün ve nesnenin yönelimi birçok kez ayarlanmalıdır. Beyaz ışıklı konfokal deplasman sensörü, dar alanlardaki veya küçük nesnelerdeki noktaları, kurulum yönünü değiştirmeden ölçebilir, çünkü yayılan ışık ve yansıyan ışık aynı eksen boyunca konumlandırılır.

EMC önlemleri ve termal tasarım gerekli değildir

Sensör kafası tasarımı, elektronik veya manyetik gürültülü kurulumlarda sabit çalışma sağlar.
Yakın mesafedeki ve ölçüm değerlerinde bulunan cihazlardan gelen ses veya ısıdan etkilenmez.

Lazer güvenlik önlemi gerektirmez

Beyaz ışık kaynağı * 1, makinenin etrafındaki güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bir lazer ışık kaynağı için gerekli olan çalışanlar için güvenli kullanım eğitimini ortadan kaldırır. Bir lazer deplasman sensörü kullanıldığında, güvenlik için makinenin etrafında bir kalkan gerekliydi ve işçilerin güvenli kullanım için eğitilmesi gerekiyordu.

ZW Konfokal Fiber Deplasman Sensörü Uygulamaları