ZX-GT Lazer Mikrometre

ZX-GT Lazer Mikrometre

ZX-GT Akıllı Lazer mikrometre Omron’un tüm yüzeylerde hassas ve hızlı sonuç vermektedir. ZX-GT kenarları algılayabilir, nesnelerin çaplarını ölçebilir ve her tür malzeme üzerinde pozisyonu hassas şekilde hesaplayabilir. CCD teknolojisine dayalı ZX-GT zor ortam şartlarında bile yüksek hassasiyet ve hız sağlar. Şeffaf nesneler, yansıtıcı yüzeyler veya farklı pozisyonlar sonucu etkilemez.

Temassız yöntemle [Doğru!] 10 μm

ZX-GT, 10 µm hassasiyetle pozisyonu ölçme ve konumlandırma yeteneğine sahip tek sensördür. Geleneksel lazer sensörlerinin aksine, ZX-GT'nin benzersiz algoritması, her türlü yüzeyi doğru şekilde ölçebilme yeteneği dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamaları karşılama esnekliğine sahiptir.

[Hızlı!] Geleneksel ürünlere kıyasla 1/7 hızda

OMRONun eşsiz TRIO (Üçlü paralel işleme) algoritması ile, saniyede 2000 yüksek hızlı örnek almak mümkün.

[Küçük!] Avuç içi gibi kompakt

ZX serisinin devamı olan kontrolör, sınıfının en küçüğüdür. Kompakt sensör kafasıyla birlikte, çeşitli ekipmanlara entegrasyon için idealdir.

Son teknoloji lazer teknolojisi [Entegre MRC filtresi] (Patent beklemede) Özel cam algılama fonksiyonu

Kenarların tespiti, geleneksel iletim tipi sensörlere sahip saydam nesneler için bir problem olmuştur. Ancak ZX-GT, OMRON'un eşsiz MRC filtresini (Ayna Yansıma Kesme Filtresi) ve CCD metodolojisini benimser. Ayna yüzeyi gibi ışığı yansıtan yüzeyleri veya cam gibi ışığın geçmesine izin veren yüzeyleri doğru şekilde algılayabilir.

* MRC Filtresi: OMRON'un tescilli optik filtresi.

[Yeni Konsept]
"Akıllı Tarif"

Güçlü yazılım

PC Smart Monitor yazılımı, lazer mikrometrenin kurulumunu ve yapılandırmasını basitleştirir. Ölçüm verileri PC'lerde gerçek zamanlı olarak toplanır, böylece mevcut koşulların herhangi bir zamanda analiz edilmesi kolaydır.

ZX-GT Lazer Mikrometre Uygulamaları